MadeinKaunas.lt – Kauno naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Kaune kasmet prieglaudose atsiduria beveik 2 tūkst. gyvūnų

beglobiais gyvūnai

Gyvūnų globėjų asociacija kartu su Kauno prekybos centru „Molas“, ragindama kauniečius rūpintis beglobiais gyvūnais, kviečia į susitikimą su prieglaudų augintiniais. Šiandien, liepos 27-ąją, prekybos centre „Molas“ kauniečiai galės susipažinti su beglobiais gyvūnais, atrasti naują šeimos narį ar tiesiog pabendrauti su dėmesio stokojančiais keturkojais.

„Vien Kaune praėjusiais metais prieglaudose atsidūrė beveik 2000 gyvūnų ir, deja, šis skaičius kasmet vis didėja – nepaisant mūsų visų pastangų, Lietuvoje daugėja nuskriaustų, išmestų, sužalotų gyvūnų. Tad be kasdienės įtemptos veiklos – gyvūnų gelbėjimo ir jų naujų namų paieškos, stengiamės rengti ir kuo daugiau edukacinių projektų, kad situacija keistųsi iš esmės“, – pasakoja Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė Eglė Mulevičiūtė.

Pasak E. Mulevičiūtės, tokie renginiai padeda ne tik ugdyti atsakingesnį lietuvių požiūrį į mažuosius keturkojus draugus, bet ir rasti naujus namus globos namų augintiniams. „Matome, kad po kiekvieno tokio renginio vėliau prieglaudose apsilanko daugiau žmonių ir bent keli šuneliai ar kačiukai išvažiuoja į naujus namus. Pastebėjome, kad beglobius gyvūnus noriau priglaudžia iš tolėliau atvykę žmonės – miestą supančių mažesnių miestelių ir gyvenviečių.“

Mulevičiūtė pabrėžia, kad tokiuose renginiuose laukiami ne tik tie, kurie jau svarsto turėti augintinį. „Žmonės gali labai daug prisidėti vien savo apsilankymu ir bendravimu – šie gyvūnai yra išsiilgę dėmesio, švelnaus prisilietimo ar žaidimo su žmogumi. Tad vien jūsų dėmesys jiems jau būtų didžiulis įvykis ir pagalba.“

Kauno prekybos centro „Molas“ valdytoja Indrė Januševičiūtė pastebi, kad tokių susitikimų nauda ir teigiamos emocijos – abipusės. „Ne vien keturkojai tokių renginių metu tampa laimingesni – prekybos centro lankytojai ir darbuotojai tokiomis dienomis taip pat išeina pakylėti po gyvūnų terapijos seansų. Štai vienos mūsų parduotuvės darbuotoja ryte eidama į darbą nė nenumanė, kad vakare grįš su mintimis apie naują geriausią draugą ir po kelių dienų važiuos į prieglaudą tvarkyti globos dokumentų. Matydami įkvepiančius pavyzdžius, ketiname panašias iniciatyvas tęsti ir toliau ne tik suteikdami erdvę susitikti su keturkojais, bet ir prisidėdami finansine parama“, – šypsosi I. Januševičiūtė.

Šiandien, liepos 27-ąją, 12.00-16.00 valandomis Kauno prekybos centre „Molas“ lankytojų lauks apie 10 gyvūnų. Lankytojai galės pabendrauti su keturkojais, susipažinti su gyvūnų globos organizacijų veikla ar prisidėti gerinant beglobių gyvenimą – paremti jų gydymą ar išlaikymą.

„Molas“ įsikūręs Kaune, K. Baršausko g. 66 A. Apie 22 tūkst. kv. m plotą užimantis prekybos centras duris atvėrė 2003 m., o 2016 m. rudenį buvo atnaujintas. Prekybos centrą valdo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų ir valdymo bendrovė „Newsec“.

Panašūs pranešimai

Kraunasi....

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika