Pradžia Kultūra Parodos Kauno centrinio pašto 85-mečio proga – kilnojamoji paroda

Kauno centrinio pašto 85-mečio proga – kilnojamoji paroda

2 minutė(s) skaitymo
0
0
692

Balandžio 6 d., ketvirtadienį, 15.00 val. Kauno centriniame pašte (Laisvės al. 102) atidaroma Kauno miesto muziejaus parengta kilnojama paroda „Kauno centriniam paštui – 85″.

Kauno centrinio pašto rūmai – vienas svarbiausių Laikinosios Lietuvos sostinės laikotarpio reprezentacinių statinių. 1929-1931 m. juos suprojektavo ir pastatė inžinierius Feliksas Vizbaras (1909-1970). Funkcinio tipo pastate sėkmingai išplėtotos moderniosios architektūros ir „tautinio stiliaus” idėjos. Nuo pat pirmos dienos rūmai tarnavo visuomenės poreikiams – juose įsikūrusi pašto, telefono ir telegrafo paslaugas teikianti įstaiga veikia iki šiol.

Parodoje pristatomos Kauno centrinio pašto rūmų atsiradimo aplinkybės ir skirtingi jų gyvavimo tarpsniai. Joje demonstruojami nuotraukų, dokumentų, daiktinių eksponatų atvaizdai iš Kauno miesto muziejaus (KMM), Kauno regioninio valstybės archyvo (KRVA), Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA), Lietuvos ypatingojo archyvo (LYA) fondų ir Stanislovo Sajausko asmeninės kolekcijos.

Parodos atidarymo metu lankytojai kviečiami ne tik apžiūrėti parodą, bet ir pasiklausyti viešos paskaitos „Laiškų respublika”. Jos metu sužinosite, kaip XVI-XX a. paštas tapo Lietuvos langu į Vakarų pasaulį ir padėjo megzti ūkinius bei intelektinius ryšius. Susipažinsite su „Laiškų respublikos” samprata ir jos svarba XVIII amžiaus Europos atsinaujinimui. Išgirsite apie pašto trakto, jungusio Sankt Peterburgą ir Varšuvą per Lietuvą, reikšmę Rusijos imperijos asimiliacinei politikai. Taip pat bus pristatytas Nepriklausomos Lietuvos pašto, vienos iš savarankiškos valstybės skiriamųjų institucijų, tapsmas. Paskaitą skaitys KTU lektorius Domas Boguševičius.

Paroda Kauno centriniame pašte veiks iki gegužės 08 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  madeinkaunas
Rodyti daugiau Parodos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Tap pat skaitykite

KAUNO ROTUŠĖS RŪSIUOSE PRISTATOMAS KONTRASTINGAS TAPYBOS DARBŲ CIKLAS „ANTITESI”

2017 m. sausio 6 d., penktadienį, 16.30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotu…