Pradžia Naujienos Miestas Atidaryta viena keisčiausių aikščių pasaulyje

Atidaryta viena keisčiausių aikščių pasaulyje

3 minutė(s) skaitymo
0
0
446
Jurgio Mačiūno aikštė

Ketvirtadienį vakare kauniečiams ir miesto svečiams pristatytas naujausias „Kauno akcentas“ – Jurgio Mačiūno aikštė. Ji įsikūrė trišalės sankryžos, jungiančios Vytauto prospektą bei K. Donelaičio ir Parodos gatves, viduryje.

Minėtoji sankryža, beje, šakojasi priešais Parodos gatvės namą Nr. 1, kuriame vaikystėje gyveno pats J.Mačiūnas – vienas „Fluxus“ judėjimo pradininkų. Naujoji erdvė Kaune atitinka fluxiško absurdo dėsnius, kadangi tai pirmoji pasaulyje aikštė, į kurią negalima patekti ir kurios pėstiesiems net nesimato. Tokią idėją miestui pasiūlė ir įgyvendino dailininkas Naglis Rytis Baltušnikas.

Jurgio Mačiūno aikštė

„Man labiausiai patiko, kad nebuvo oficialaus aikštės atidarymo. Tai būtų prieštaravę fluxus filosofijai. Šitą idėją galvoje nešiojausi apie penkerius metus. Vieną dieną susitikau su Kauno vicemeru Povilu Mačiuliu, kuris paragino ją pasiūlyti „Kauno akcentų“ idėjų konkursui. Būtent jo dėka šita idėja ir buvo įgyvendinta“, – teigė idėjos autorius bei dailininkas N. Baltušnikas.

Iki rugpjūčio 11 d. menininkai  konkursui „Kauno akcentai“ kviečiami teikti vaizduojamojo meno kūrinių idėjas, kurios simbolizuotų Lietuvos valstybingumą, įamžintų ir atspindėtų valstybės atkūrimo šimtmetį Kauno kontekste. Konkursui siūlomi kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais, turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, originalios formos bei turinio. Kūriniai taip pat gali būti interaktyvūs ir šiuolaikiški, tačiau išlaikantys semantinį ir kompozicinį ryšį su pasirinkta teritorija. Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ skelbiama internetinėje svetainėje http://akcentai.kaunas.lt

Jurgio Mačiūno aikštė

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  madeinkaunas
Rodyti daugiau Miestas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Tap pat skaitykite

Pradėti Aleksoto apžvalgos aikštelės atnaujinimo darbai

Ilgus metus buvusi užmiršta ir apleista, Aleksoto apžvalgos aikštelė atgimsta naujam gyven…