MadeinKaunas.lt – Kauno naujienų dienoraštis
Verslas

Investicijos į netipinius pastatus apyvartą augino kartais

Palangos g.

Kaune dygstant naujiems verslo centrams, NT vystymo bendrovė „Agathum“ įrodė, kad paklausos nepraranda ir naujam gyvenimui prikelti seni pastatai.

AB „Agathum“ duomenimis, 2016 metais įmonės apyvarta augo 71,5 proc. ir siekia 500 tūkst. eurų. Skaičiuojant nuo veiklos pradžios 2012 m., apyvarta per penkerius metus augo daugiau nei 10 kartų. Atitinkamai, pelnas pernai augo 51.6 proc., pasiekta EBITDA 261 900 eurų.

Pasak bendrovės vadovo Algirdo Pukio, sėkmingą veiklą lemia investicijos į netipinius, apleistus, tačiau strategiškai geroje vietoje esančius pastatus. Save Kauno patriotu laikantis šeimos verslo atstovas tikina, kad naujam gyvenimui prikelti neprižiūrimus pastatus – visų pirma labai įdomi, nelengva ir ambicinga užduotis.

„Tai viena pelningiausių strategijų, kuri sukuria daugiausiai pridėtinės vertės. Stambūs fondai ar NT vystymo bendrovės dažniausiai nesidomi tokiais pastatais dėl jų dydžio ir imlumo darbui, todėl juos galima įsigyti su ženklia nuolaida. – pasakoja A. Pukis.  – Nemažai investuojame į rekonstrukciją, šiuolaikišką infrastruktūrą ir modernius dizaino sprendimus. Erdvės transformuojasi neatpažįstamai ir galiu pasakyti, kad atgimę senieji pastatai niekuo nenusileidžia naujos statybos objektams ir dar alsuoja savita istorija.“

2016 metais  AB „Agathum“ turimą turtą augino daugiau nei 3 kartus ir šiuo metu valdo apie 9 tūkst. kv. metrų patalpų, skirtų biurų nuomai. Bendrovės valdomas turtas vertinamas 3,645 mln. eurų. Strateginė kryptis – ne parduoti, o nuomoti rekonstruotas patalpas ir tęsiant naujų objektų investicijoms.

Vienas stambiausių „Agathum“ valdomų NT objektų yra Kauno miesto centre, I. Kanto gatvėje esantis administracinis pastatas (3052 kv. m). Pernai duris atvėrė ir šalia autobusų stoties esantis biurų pastas (1742 kv. m). Iš viso įmonei priklauso 10 NT objektų Kauno centre bei senamiestyje.

Vienas naujausių ir sėkmingiausių AB „Agathum“ projektų – mažų biurų ir bendradarbystės (coworking – ang.) erdvių tinklas „Happspace“ Laisvės alėjoje.

Pirmasis tinklo biuras, kuriame įrengta 100 darbo vietų (555 kv. m), buvo išnuomotas dar iki oficialaus atidarymo šių metų pradžioje. Šiuo metu įrenginėjamas antrasis „Happspace“ (785 kv. m).. Jis taip pat įsikurs Laisvės alėjoje. Planuojama, kad dar vasarą čia įsikurs 140 darbuotojų

„Nors šiais metais augome išties įspūdingai, tai tikrai nebuvo lengva užduotis. Pagrindinė problema, kuri, manau, aktuali daugeliui sparčiai besiplečiančių verslų, finansiniai ištekliai, – sako A. Pukis. – Reikia subalansuoti sparčią plėtrą pritraukiant investicijas ilguoju periodu ir turėti pakankamai apyvartinių lėšų veiklos vykdymui diena iš dienos.“

Rasti atsakymą iš dalies padėjo per ilgą laiką įgytas kredito įstaigų pasitikėjimas. Be to, originaliais sprendimais veiklą grindžiantys kauniečiai pasitelkia ir netradicinius finansavimo šaltinius. Pernai bendrovė išbandė sutelktinio finansavimo platformą: fizinių asmenų pinigais finansuota dalis „Happspace“ projekto.

„Jaučiame ypatingą susidomėjimą tokio tipo investavimo galimybėmis – daugiausia iš fizinių asmenų, kurie patys verslu užsiimti nenori. Domisi ir investuotojai, kurie užsiima nesusijusia veikla, tačiau nori diversifikuoti savo lėšas. Tai ypatingai aktualu šiuo metu, kai jau kuris laikas palūkanų normos yra nulinės“, – sako A. Pukis.

Pasak įmonės vadovo, 2017 m. jie kelia tikslą  bent dalį AB „Agathum“ kreditų portfelio perkelti į atvirą rinką, taip suteikiant fiziniams ir juridiniams asmenims investuoti be tarpininkų.

AB „Agathum“ planuose ne tik Lietuvos, bet ir  JAV, kur planuojama plėsti „Happspace“ bendradarbystės ir mažų ofisų tinklą. Taip pat numatomos investicijos į turimo NT valdymo efektyvumo didinimą.

Be investicijų į NT, AB „Agathum“ remia ir dalinai išlaiko dvi viešąsias įstaigas:  VŠĮ „Postprojektai” (Post Galerija) bei VŠĮ “Kauno maratono klubas”.

Panašūs pranešimai

Palikite komentarą

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika